CF İZMİT

CF İzmit’te diğer spor salonlarından farklı olarak, hocalar eşliğinde 6 derslik bir adaptasyon programı uygulanmaktadır. Teknik hareketleri öğrendiğiniz bu programın ardından, hafta içi 09:00-22:00, hafta sonu 12:00-17:00 saatleri arasında yaptığımız WOD (workout of the day) çalışmalarına katılabilirsiniz.

Kullandığımız wodify sistemiyle salona gelmeden önce günlük antrenmanı bilgisayar ya da telefon uygulamasında görebilir, katılmak istediğiniz ders saati için rezervasyon yapabilirsiniz. Wod sonrasında skorunuzu girip, istatistiğinizi tutabilir, salon içerisindeki günlük sıralamanızı görebilirsiniz.

Herkes başarıya ulaşmak istiyor fakat herkes bu işe yeterince emek vermeye hazır değil. Functional Fitness, durmadan hareket yapılan yoğunluğu yüksek olan antrenmanlardır, bu antrenmanlara %100 emek vermek ve buna ayırdığınız zamanın %100’ünü harcamaktan başka bir yol yok.

Çeşitlilik

Çok kısa süre içerisinde güç ve kondüsyonu arttırmak için Functional Fitness egzersiz paketleri çok çeşitlilik gösterir. Functional Fitness’in bulucusu eski jimnastikçi Greg Glassman şöyle der: “Bizim özelliğimiz bir uzmanlığımızın olmamasıdır”. Çeşitliliğin olması yapılan hareketler sırasında sıkılmayı önler ve Functional Fitness’e olan ilgiyi artırır. Antrenmanlar sizin için bir meydan okuma olmanın yanı sıra aynı zamanda iyi bir eğlencedir.

Çok Boyutluluk

Functional Fitness antrenmanları her türlü etkinliklere ve spora karşı vücudu hazırlar. Çünkü eşit derecede 10 temel fiziksel özelliğin gelişimini hedefler: kardiyovasküler dayanıklılık ve akciğerin dayanıklılığı, iş görme kapasitesi, güç, esneklik, patlayıcı kuvvet, hız, hareket eşgüdümü, çeviklik, denge ve vücut kontrolü

Kısa Sürede Mükemmel Sonuçlar

Functional Fitness sistemi haftada 3 ila 5 defa antrenman yapılmasını gerektirir, egzersiz programları genellikle periyodik olarak tekrarlanan 20 dakikalık programlara dayanarak oluşturulmaktadır. Antrenman, hızlı tempoda yapılan yoğun kondüsyon egzersizlerini kapsar, bu sayede kondüsyon salonundaki standart bir seansta yakılandan daha fazla kalori yakılmasını sağlar.